Adresa

L. B. Schneidera 414/2, Č. Budějovice

E-mail

info@petra-rusnakova.cz

Telefon

724 535 021

Cítíte ZÁVIST? Může vás dovést k vašemu životnímu poslání, vaší jedinečnosti.

Aneb jak závist využíváme při osobních konzultacích.

Závist je emoce jako každá jiná. Není dobrá ani špatná. Často ji ale mají lidé zapovězenou. „To by se nemělo.“ A tak jako vše,  co se nemá, máme tendenci ji  nevnímat, jakoby zastrkovat: „ Nene, to já nee!“

Co ale taková ZÁVIST znamená? Co nám vlastně říká?

Že někdo má, nebo dělá to, co já nemám, nemůžu, nemám na to. On  je tím lepší, chytřejší, zdatnější, šikovnější. Nevěřím si, že to také můžu mít nebo  to také můžu dokázat. Pro sebe-rozvoj je ZÁVIST úžasný ukazatel sebe-pochyb sebe-podceňování a to se při terapii dá skvěle využít.

Například jsme s jednou náctiletou slečnou při terapii objevily, že  kamarádce závidí. Když jsme téma rozebíraly, došlo Katce, že nezávidí Terezce, ale závidí jejím rodičům skvělé povolání. Při dalším dotazování jsme objevily, že Katce nejvíce vadí, že oni naplňují své cíle své sny a ona žádné cíle nemá. Že nezná své poslání, že neví kam se v životě ubírat…a to jsme následně odblokovaly.

Když jako školačka měla touhu šít, šít šaty pro panenky a chtěla po mamce látku a další šicí potřeby, mamce se to nelíbilo: „ Neotravuj, vymýšlíš si blbosti, za chvíli tě to přestane bavit!“ a docela byla naštvaná ta mamka.  Katka se zarazila a už to po mamce nechtěla. Vlastně se tou mamky nevolí nechala odradit. A tak jsme to během odbloku  změnily.

Je důležité jít za tím, co nás láká. Je to právě to pravé, co máme vyzkoušet. Tento princip je jednou ze zásad Montessori výchovy: Pozorovat, co dítě přitahuje (ono mu to jakoby světélkuje J ) a zpřístupnit mu tu činnost. Je to takové  kouzlo ve vývoje člověka J, na které paní profesorka Montessori přišla.

Naše Katka se nevolí mamky (během odbloku) nenechala odradit, přitulila se k ní a řekla: „Mami, já to opravdu moooc potřebuju, vyzkoušet to!“ a mamka se v představě zasmála a šití Katce dala :-). Tak někdy málo stačí :-). A najednou Katka cítila „ TO CHCI DĚLAT A MŮŽU“…a když jsme se z minulosti vrátily při odbloku zpět do přítomnosti a prověřovaly jsme ten pocit závisti, už tam nebyl. „Rodiče Terezy mají svoji práci, vlastně mě jejich práce vůbec neláká, mám to svoje“. To byla slova Katky po odbloku. Ano má svoji cestu, jedinečnou cestu jen a jen  tu pravou pro ni, cestu za svým snem, za svým posláním. Po odbloku ji má Katka otevřenou a může objevovat a zkoušet, co ji bude nejvíc naplňovat:-)

I tak se dá pocit závisti využít. 🙂

Chcete i vy objevovat, co doopravdy cítíte? Objevovat i zapovězené emoce a měnit je? Můžete začít sami. Stáhněte si na mých webovkách Manuál k EFT a můžete začít.

Chcete zvládat emoce?

Jednoduchý návod vám pomůže uvolnit ze sevření nepříjemných emocí, bolestí, strachů.

Stáhnětě si manuál k EFT zcela zdarma.

Dvě varianty formátu jak pro PC nebo tisk či pro prohlížení na mobilu. Obě varianty vám přijdou do e-mailové schránky.

Stačí jen vyplnit a odeslat formulář.

Vysoce citliví lidé – patříte mezi ně?

Vysoce citliví lidé – patříte mezi ně?

Kdo jsou vysoce citliví lidé? Vnímáte svět intenzivněji než většina lidí? Všímáte si detailů, které ostatním uniknou? Silně prožíváte emoce a vnímáte nálady druhých? Pokud ano, je pravděpodobné, že patříte mezi vysoce citlivé osoby (VCL). Hlavní znaky VCL: Zvýšená...

Jak na prokrastinaci?  Geniální postup, který vás hned rozpohybuje :-)

Jak na prokrastinaci? Geniální postup, který vás hned rozpohybuje 🙂

Prokrastinuju, prokrastinuješ, prokrastinujeme...a kdo ne?! Prokrastinace, neboli chronické odkládání úkolů a povinností na pozdější dobu, je běžný problém, se kterým se potýká mnoho lidí. Může se projevovat různě, například: Odkládání důležitých úkolů: Místo práce na...